Jaką niszczarkę dokumentów wybrać?

Jaką niszczarkę

Środowisko biurowe to cała masa wszelkiego rodzaju dokumentów, które zawierają dane personalne, budżety, koszty, projekty, zyski i tym podobne informacje. Oczywiste jest to, że nie chcemy, aby wpadły one w niepowołane ręce. Wyrzucanie ich do kosza może się jednak tym skończyć. Dlatego też dobrym pomysłem, a właściwie absolutną podstawą jest dziś zakup odpowiedniej niszczarki dokumentów. Tych na rynku jest wiele, ale nie każdy wie, na co zwrócić uwagę dokonując ich wyboru. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, czy nawet osobą prywatną, która chce wybrać niszczarkę do własnego domu i nie wiesz co wziąć pod uwagę przy takim wyborze, za chwilę wszystkiego się dowiesz. Głęboko wierzymy, że nasz krótki poradnik będzie dla ciebie przydatny.

Gdzie znajdować się będzie niszczarka?

W pierwszej kolejności musimy określić miejsce spoczywania niszczarki. I tak tutaj możemy dokonać określonego podziału na:

– niszczarki osobiste i dla kadry kierowniczej, z których korzystać będzie maksymalnie 2 użytkowników,
– niszczarki dla małego biura, z których korzystać będzie do 10 użytkowników,
– niszczarki dla średnich biur, z których korzystać będzie do 20 użytkowników,
– niszczarki dla dużych biur, z których korzystać będzie 20 i więcej użytkowników.

Poziom bezpieczeństwa

Kolejną kwestią jest poziom bezpieczeństwa, a więc to, na jak drobne kawałki włożone do niszczarki kartki zostaną pocięte. W tym przypadku wyróżnić możemy sześć poziomów bezpieczeństwa.

– Podstawowy poziom bezpieczeństwa (PASKI P-2). Takie niszczarki nadają się do cięcia dokumentów niezawierających informacji poufnych. Kartki cięte są tutaj na 40 kawałków.

– Ogólne bezpieczeństwo (KONFETTI P-3). Niszczarki do cięcia codziennych dokumentów poufnych. Kartka jest cięta na 200 kawałków.

– Bezpieczeństwo dokumentów poufnych (KONFETTI P-4). Niszczarki biurowe do niszczenia dokumentów zawierających informacje zastrzeżone prawem lub poufne dane osobowe tnące kartkę na 400 kawałków.

– Wysoki poziom bezpieczeństwa (MIKROŚCINKI P-5). Urządzenia do niszczenia dokumentów zawierających dane osobowe i informacje o znaczeniu strategicznym tnące kartkę na 2000 kawałków.

– Nadzwyczajny poziom bezpieczeństwa (SUPER MIKROŚCINKI P-6). Niszczarki biurowe do niszczenia dokumentów niejawnych zawierających informacje finansowe, prawne, wojskowe i zastrzeżone. Tną kartkę na około 6000 kawałków.

– Najwyższy poziom bezpieczeństwa (SUPER MIKROŚCINKI P-7). Służą one do niszczenia dokumentów państwowych oraz wojskowych i tną kartkę na ponad 15 tysięcy kawałków.

Jakość a cena

Wybierając niszczarkę dokumentów, musimy także stanąć przed wyborem firmy, która odpowiada za ich wyprodukowanie. Obecnie takich podmiotów na rynku jest wiele, ale nie każdy z nich sprawdza się w tym, co robi. Jeśli zależy ci na jakości, choć dodajmy, że wiąże się to także z nieco wyższą ceną, stawiaj na produkty firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Z pewnością doskonale sprawdzą się tutaj niszczarki Ideal. Jest to firma, która takie urządzenia produkuje od lat i ma w tym spore doświadczenie. Oczywiście wybór niszczarek jest tutaj niezwykle szeroki, a więc każdy powinien znaleźć taką, która będzie mu odpowiadać.

3 Komentarzy

  1. Karolina

    Nie wyobrażam sobie prowadzenia firmy bez niszczarki. Tym bardziej że muszę dbać o tajność danych swoich klientów.

  2. Dawid

    To prawda niszczarka się przydaje i to w wielkim stopniu. Nie trzeba jednak nabywać jakiegoś drogiego urządzenia. W mniejszych firmach sprawdzą się także te najtańsze.

  3. Paulina

    Ja tam wolę zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że mam sprzęt, na którym się nie zawiodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*