Niszczarka do domu i małego biura

Niszczarka do domu

Niszczarki dokumentów kojarzą nam się przede wszystkim z biurem i jest to oczywiste. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach na takie urządzenia coraz częściej decydujemy się także w domach prywatnych. W tym przypadku zazwyczaj nie stawiamy na tak zaawansowane niszczarki, jak to ma miejsce w przypadku przedsiębiorstw, ale nie oznacza to tego, że należy nabyć urządzenia, które nie będą skutecznie spełniać swojej funkcji. Na jakie w związku z tym niszczarki dokumentów prywatnych się zdecydować?

Niszczenie nie tylko dokumentów

Jeżeli ma to być niszczarka do domu, na pewno warto brać pod uwagę te, które umożliwiają nie tylko niszczenie samych dokumentów, ale także choćby płyt CD. Tych każdy z nas w mieszkaniu ma mnóstwo, a że wiele z nich jest zupełnie nieprzydatnych, na pewno zniszczenie ich w niszczarce jest dobrym pomysłem.

Stopień tajności

Z oczywistych względów nie musimy tutaj stawiać na niszczarki o 4 czy 5 stopniu tajności. Wystarczający będzie stopień 3, a więc taki, który sprawi, że dokument zostanie pocięty na ścinki.

Dodatkowe funkcje

Jeżeli niszczarka będzie znajdować się w naszym domu, na pewno musi mieć szereg blokad. Jedną z nich jest blokada SafeSense zabezpieczająca przed przypadkowym włączeniem jej przez dzieci lub zwierzęta. Inna to natomiast blokada SilentShred. Ta z kolei umożliwia niszczenie dokumentów w pełnej ciszy, co zwłaszcza w domu jest niezwykle ważne, gdyż nie wpływa to na komfort przebywania reszty domowników.

Koszt zakupu

Na koniec wspomnijmy o koszcie zakupu takiego urządzenia. Jako że drukarki domowe nie muszą być wybitnymi urządzeniami, bo wystarczy, że umożliwiają nam niszczenie 30-50 kartek dziennie, oczywiste jest to, że ich cena jest znacznie niższa od tych, które sprawdzają się w biurach. Jeżeli spojrzymy na niszczarki dokumentów Ideal, a więc jednej z lepszych firm w zakresie produkowania takich urządzeń kupimy je za około 500 złotych. Taki wydatek pozwoli nam nabyć w pełni profesjonalny sprzęt do niszczenia dokumentów.

2 Komentarzy

  1. Marcin

    W przypadku niszczarek do prywatnego domu, warto postawić na coś małego i taniego.

  2. Kamil

    Też mi się tak wydaje. Można już taki sprzęt kupić za 300 złotych, choć te droższe są oczywiście lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*